scorecardresearch

Being There Chance Merhaba dünya 1979 2 Cannes Film Festival Berlin International Film Festival 130 min DramaComedyJanuary 1984Turkey

822 izlenme
Kategori Film
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Being There Chance Merhaba dünya 1979 Cannes Film Festival
Berlin International Film Festival
130 min DramaComedyJanuary 1984Turkey
Chance, a simple gardener, has never left the estate until his employer dies. His simple TV-informed utterances are mistaken for profundity.
www.imdb.com/title/tt0078841/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf
Director:Hal Ashby
Writers:Jerzy Kosinski (novel), Jerzy Kosinski (screenplay)
Stars:Peter Sellers, Shirley MacLaine, Melvyn Douglas

Chance, kendisini bildi bileli yanında yaşadığı yaşlı adamın ( mason üstadı) evinde bahçıvanlık yaparak büyümüş ve hayatında bir kez olsun sokağa çıkmamıştır. Bütün hayatı bahçede bakımını yapıp büyüttüğü çiçeklerden ve televizyondan ibaret olan Chance, yaşlı adam bir gün ölünce ortada kalır. Çünkü ev artık satılacaktır.

Kendi varlığının haricinde yaşadığına dair hiçbir kanıt olmayan Chance, avukatlara yıllardır yaşlı adamın yanında kaldığını kabul ettiremez. Nüfus kağıdı bile yoktur. Kendini birden sokaklarda bulunca yıllardır görüp bilmediği hayatın rutinleri ile tanışır. İlk defa sokaklarda yürür, arabaya biner... Ve birden şansı hiç tahmin etmediği bir yerde dönüverir.

Saf ve hayatı hiç tanımayan bir adamın toplum içine karışmasının trajikomik hikayesini anlatan Being There, Peter Sellers’ın muhteşem performansına tanık olmak isteyenlerin kesinlikle kaçırmamaları gereken bir Hal Ashby çalışması.
Etiketler